03/02/2022 16:45

Представник Уповноваженого з питань міжнародного співробітництва взяв участь у засіданні Керівного комітету Плану дій Ради Європи для України

Представник Уповноваженого з питань міжнародного співробітництва Володимир Джиджора взяв участь у засіданні Керівного комітету Плану дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки, яке відбулося сьогодні у Міністерстві закордонних справ України за участю представників Ради Європи, міністерств та відомств, які залучені до реалізації спільних з Радою Європи проєктів.

Від імені Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Володимир Джиджора подякував команді Офісу Ради Європи в Україні та особисто його керівникові Стену Ньорлову за плідну взаємодію та висловив зацікавленість Секретаріату Уповноваженого до подальшої співпраці задля забезпечення додержання та захисту прав людини в Україні відповідно до стандартів Ради Європи. Володимир Джиджора окремо наголосив на важливості продовження співробітництва цього року, коли відзначається 25-та річниця заснування інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та 10-та річниця започаткування Національного превентивного механізму.

Володимир Джиджора поінформував про досягнення у рамках спільного проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу та Ради Європи «ЄС та Рада Європи, які працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини, в якому Секретаріат Уповноваженого виступає бенефіціаром і реципієнтом.

Також було відзначено проекти «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ», Боротьба з насильством щодо дітей в Україні, Фаза ІІ», «Захист національних меншин, включаючи ромів та мови меншин в Україні», в яких Секретаріат Уповноваженого виступає партнером.

Планується, що у новому Плані дій Ради Європи на наступний трирічний період, над яким наразі починають працювати експерти Ради Європи за участю українських партнерів, будуть враховані проектні пропозиції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо боротьби з насильством стосовно жінок в Україні, моніторингу надання послуг дітям, які стали жертвами або свідками домашнього насильства, імплементації Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини, враховуючи, що Україна є стороною Європейської соціальної хартії (переглянутої) Ради Європи, яка передбачає захист прав людини у сфері бізнесу, зокрема стосовно прав працівників. І це питання є для України вкрай актуальним.

Представник Уповноваженого з питань міжнародного співробітництва наголосив на важливості внесення до нового трирічного Плану дій Ради Європи для України заходів, спрямованих на захист дітей від усіх форм насильства, у тому числі виконання положень Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротська конвенція), а також залучення потенціалу Ради Європи до розробки змін до законодавства про доступ до публічної інформації, у тому числі з метою імплементації норм Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів в національне законодавство тощо.