24/07/2023 12:10

Представник Уповноваженого Олена Колобродова взяла участь у засіданні круглого столу щодо додержання трудових прав працівників Державної служби зайнятості

20 липня Представник Уповноваженого з соціальних та економічних  прав Олена Колобродова взяла участь у круглому столі «Державна служба зайнятості як центральний орган виконавчий влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості  населення та трудової міграції». Засідання відбулося під головуванням голови Комітету  Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової.

Одним із основних питань, яке обговорювалось на засіданні, було питання щодо доцільності надання Державній службі зайнятості статусу центрального органу виконавчої влади.

У своєму виступі Олена Колобродова зосередила увагу на питанні додержання трудових прав працівників Державної служби зайнятості.

Представник Уповноваженого звернула увагу членів Комітету Верховної Ради України з прав людини з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, що ухвалюючи таке рішення необхідно детально опрацювати питання, яке стосується отримання цією організацією статусу центрального органу виконавчої влади, оскільки на сьогодні Державна служба зайнятості має статус централізованої системи державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством економіки України, а її працівники не є державними службовцями. До них застосовуються норми законодавства про працю.

Необхідно також вирішити питання зарахування працівникам стажу державної служби при такій реорганізації.

Олена Колобродова поінформувала учасників заходу, що наразі в Секретаріаті Уповноваженого триває провадження, відкрите Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за власною ініціативою, з метою дослідження питання додержання права на працю працівників Фонду соціального страхування України при його реорганізації шляхом приєднання до Пенсійного фонду України.

У межах провадження також досліджується питання щодо зарахування стажу роботи працівників у ФСС до стажу роботи на посадах державної служби.

Згідно з інформацією, наданою Національним агентством України з питань державної служби, наразі законодавством не передбачено механізму призначення/переведення на посади державної служби працівників, у яких відсутній статус державного службовця, в результаті утворення нового центрального органу виконавчої влади шляхом реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох центральних органів виконавчої влади.

Тобто в такому випадку працівники Служби зайнятості, які виявлять бажання призначення на посади державних службовців, не будуть мати стаж державної служби та не будуть мати право на отримання надбавки за вислугу років, хоча будуть виконувати ті ж самі функції, які виконували до реорганізації.

Задля додержання права цих працівників на належний рівень оплати праці, необхідно буде передбачити в Законі України «Про державну службу» положення щодо зарахування стажу роботи в органі, якому шляхом реорганізації надається статус центрального органу виконавчої влади до стажу державної служби.