01/08/2022 16:11

Представник Уповноваженого Аксана Філіпішина взяла участь у презентації державного порталу пошуку неповнолітніх «Діти війни»

Сьогодні, 1 серпня 2022 року, представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина взяла участь у презентації державного порталу пошуку неповнолітніх «Діти війни», який створений за дорученням Президента України Володимира Зеленського.

Цей портал створено для допомоги батькам та правоохоронним органам у зборі інформації про дітей, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були незаконно депортовані до країни-окупанта.

Над створенням порталу взаємодіяли: команда Офісу Президента, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України разом з Національним інформаційним бюро, Офіс Генерального прокурора, Національна поліція України, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Інформаційно-аналітичну підтримку команді надає проект уряду Канади «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

У брифінгу також взяли участь радник-уповноважений Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, заступник Міністра внутрішніх справа України Катерина Павліченко, представник Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олександр Смирнов та заступник Генерального прокурора Ігор Мустеца.

Кожен із доповідачів поінформував про свою взаємодію та компетенцію в рамках порталу. Також було поінформовано, що кожного дня оновлені статистичні дані стосовно дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій рф будуть публікуватися на відповідних сайтах.

У свою чергу Аксана Філіпішина повідомила, що у рамках функціонування порталу «Діти війни» передбачається робота Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для допомоги громадянам у вирішенні питань, що стосуються дітей, внаслідок неправомірних дій рф на території України.

Вона наголосила, що у Консультаційному центрі можна буде отримати роз’яснення щодо можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на підконтрольну Уряду України територію, отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану, його легалізації, у разі отримання на непідконтрольній території, встановлення контакту з дитиною, яку було вивезено одним із батьків з-за кордон, а також буде можливим отримати консультацію стосовно заповнення форми розшуку дитини або заповнення заявки на отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань, внаслідок війни тощо. 

Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім'ї наголосила, що головна мета Консультаційного центру полягає в тому, що Центр має стати точкою опори кожному громадянину у вирішенні питань, що стосуються дітей, які постраждали внаслідок неправомірних дій рф.