30/10/2025 14:45

Повернення додому — пріоритет держави для всіх Захисників і Захисниць

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець провів велику зустріч з координаторами родин полонених та зниклих безвісти оборонців. Близько п’ятисот родин долучилися до заходу онлайн.

У зустрічі взяв участь Представник Уповноваженого з прав людини у системі органів сектору безпеки й оборони Юрій Ковбаса, а також представники МВС України, Управління з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ГУНП, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Обʼєднаного центру при СБУ, ГУЗПВ МОУ, ЦУ ЦВС ГШ ЗСУ, МЗС України, МКЧХ.

Учасники цікавилися, як здійснюється пошук зниклих безвісти та як відбувається повернення полонених. Окремо порушували питання соцзахисту та підтримки родин, а також обговорювали процес комунікації з російською стороною.

Дмитро Лубінець чітко наголосив, що держава робить усе, щоб повернути наших Захисників та Захисниць додому. Він закликав родин звертатися до нашого Офісу у разі порушення їхніх прав.

"Ми не зупинимося, доки не повернемо всіх українців та  українок. Це наш обов’язок, наш пріоритет і наша спільна відповідальність", — сказав Омбудсман.