18/02/2022 14:57

Порушено права осіб з інвалідністю: моніторинговий візит до Відділення поліції № 2 м. Олешки ХРУП ГУНП в Херсонській області

У рамках реалізації національного превентивного механізму, співробітник регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області Артем Бойко, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Херсонській області Оксана Тропіна, громадські монітори НПМ Наталія Юшко та В’ячеслав Лях, з метою моніторингу стану дотримання прав та свобод людини та з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, здійснили моніторинговий візит до Відділення поліції № 2 м. Олешки ХРУП ГУНП в Херсонській області.

Під час візиту встановлено порушення прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в частині архітектурної доступності будівлі поліції. Належним чином не враховано вимоги ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», які затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.11.2018 року № 327. Пандус перебуває у аварійному стані та не має поручнів з кожного боку. При підході до будівлі є сходинки. Будівля чотириповерхова, не обладнана ліфтом. Туалетні кімнати не пристосовані для людей інвалідністю. На першому поверсі взагалі відсутня туалетна кімната.

У вестибюлі та кімнаті для прийому громадян наявна інформація про ведення відеоспостереження згідно вимог ЗУ «Про захист персональних даних».

У наявності кімната для прийому громадян, є інформація про безоплатну вторинну правову допомогу, розклад роботи та графік прийому громадян.

Скринінг температури тіла членам моніторингу провели, у чергового при собі були антисептичні засоби та прилад для дистанційного вимірювання температури тіла.

На час візиту на дверях переважної більшості службових кабінетів відділення поліції були таблички із зазначенням посад і прізвищ працівників поліції, які в них працюють.

У відділенні поліції відсутні кімнати для проведення слідчих дій. Уповноважені службові особи, що здійснюють затримання, вимушені тримати затриманих осіб у кабінетах та інших непристосованих для цього приміщеннях до направлення їх в ізолятор тимчасового тримання. Також відсутня передбачена нормативними документами кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником.

Моніторинговою групою встановлено, що чергові по відділенню поліції знають порядок дій, визначених спільним наказом МОЗ, МВС, МЮ, ДСКН «Про затвердження Порядку взаємодії закладів охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, слідчих ізоляторів і виправних центрів щодо забезпечення безперервності лікування препаратами замісної підтримувальної терапії» від 22.10.2012 № 821/937/1549/5/156 під час доставлення та перебування у відділенні поліції осіб, які перебувають на обліку ЗПТ/АРТ (потребують замісної підтримувальної терапії, або антиретровірусної терапії).

Усі журнали оформлені та ведуться належним чином.

Про повний перелік виявлених порушень поінформовано керівництво відділення поліції з одночасним наданням рекомендацій для їх усунення.

За результатами моніторингового візиту буде надіслано лист реагування до ГУНП у Херсонській області.