23/01/2024 14:45

Порушення прав дитини в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей на Хмельниччині

Низка неприпустимих порушень прав дитини співробітники нашого Офісу виявили в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство» у Полонному Хмельницької області. 

Замість того, щоб забезпечувати безпечні та гідні умови утримання та виховання, адміністрація закладу порушувала права дитини, а саме:  

  • не створені умови для здобуття освіти: діти шкільного віку в онлайн-форматі одночасно підключені до різних предметів, перебуваючи при цьому в одній кімнаті без нагляду дорослих. Тому замість навчання вони займаються більш цікавими для себе справами;
  • як укриття використовується підвальне приміщення, зовсім не адаптоване для перебування там дітей у випадку повітряної загрози. Діти змушені дихати пліснявою, якою покриті всі стіни, і харчуватися продуктами, які там зберігаються з гнилими овочами;
  • в ізоляторі, який зазвичай слугує приміщенням для перебування хворих дітей, проживають сторонні особи (будівельники);  
  • з дітьми не працює психолог (моніторингова група не виявила його на робочому місці, відповідний наказ про це також відсутній);

Ще більше обурення викликає той факт, що влітку 2023 року Представник Упоноваженого Верховної Ради України з прав людини у Хмельницькій області вже відвідував цей заклад. Були виявлені порушення права дітей на охорону здоров’я та медичну допомогу, на достатній життєвий рівень, безпеку та здійснення соціального захисту, а також надані рекомендації для їх усунення. Для усунення виявлених недоліків на кошти ОВА був відремонтований дах, який протікав під час злив та в зимовий період.

Проте одне із зауважень стосувалось також відсутності вентиляції в укритті. Керівництво «Щасливого дитинства», ймовірно, вважає, що дана проблема вирішена, а «вентиляцією»  тепер  дітям слугує пробита дірка у стіні. Температурний режим у приміщенні – відповідний вуличному.

Заклад створений для соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, позбавлених батьківського піклування та тих, хто з різних причин не виховується у сім’ї.

Центр розрахований для перебування 20 дітей. На час візиту у ньому перебували 13 вихованців. Співробітники «Щасливого дитинства», зважаючи на вразливе становище дітей, мали б надавати їм всебічну допомогу та психологічну підтримку, бути опорою до відновлення та прикладом на шляху до кращого майбутнього. 

Готуємо акти реагування Уповноваженого.

Кожна дитина заслуговує на гідні умови проживання, а також щасливе дитинство!