18/10/2023 14:37

Перевірка забезпечення Рівненською РВА функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства

З метою з’ясування стану забезпечення Рівненською районною військовою адміністрацією функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, Департамент моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив безвиїзну перевірку.

Розпорядженням голови Рівненської районної військової адміністрації визначено заступника голови районної державної адміністрації відповідальною особою за координацію заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачено, що спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб утворюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до законодавства та діють на основі типових положень про спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб, затверджених Кабінетом Міністрів України.

За результатами безвиїзної перевірки стало відомо, що на території Рівненського району відсутній притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Водночас стало відомо, що з метою забезпечення необхідною допомогою осіб, які постраждали від домашнього насильства, на території Рівненської області функціонує Відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в складі комунального закладу «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги» Рівненської обласної ради.

Рівненською обласною військовою адміністрацією повідомлено, що у період з 01.01.2023 до 30.09.202З в Рівненському районі зафіксовано 1274 звернення від осіб, які постраждали від домашнього насильства, з них: жінок – 1009; чоловіків – 171; дітей –  65; осіб з інвалідністю – 17;  внутрішньо переміщених осіб – 5; осіб з числа сімей військовослужбовців – 2.

Водночас із загальної кількості осіб, які постраждали від домашнього насильства на території Рівненського району, лише 59 сімей перебувають під соціальним супроводом.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено звіт із зазначенням позитивних досягнень, недоліків у діяльності, а також рекомендацій щодо покращення забезпечення Рівненською районною військовою адміністрацією функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства.