05/09/2023 15:17

Перевірка забезпечення Дрогобицькою РДА Львівської області функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства

З метою з’ясування стану забезпечення Дрогобицькою районною державною (військовою) адміністрацією Львівської області функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, Департамент моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив безвиїзну перевірку.

Під час моніторингу з’ясовано, що у Трускавецькій територіальній громаді функціонує відділення з надання притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, Центру надання соціальної допомоги у Львівській області.

Також при Східницькій селищній раді рішенням виконавчого комітету від 08.09.2022 № 103 створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

У період з 01.01.2023 до 31.08.2023 року на території Дрогобицької, Трускавецької, Бориславської, Мединицької та Східницької територіальних громад Дрогобицького району Львівської області зафіксовано 399 звернень з питань запобігання та протидії домашньому насильству. Більшість таких повідомлень були від жінок (352). Від осіб з інвалідністю надійшло 3 повідомлення, від внутрішньо переміщених осіб – 10.

Із загальної кількості осіб, які постраждали від домашнього насильства на території Дрогобицького району Львівської області, 9 осіб скеровано до притулку.

На території Дрогобицького району особи, які постраждали від домашнього насильства, перебувають під соціальним супроводом або отримують соціальні послуги, не перебуваючи під соціальним супроводом. Водночас Бориславською територіальною громадою надано інформацію, що ними обліковано 148 звернень з питань домашнього насильства. Водночас лише 27 сімей/осіб було охоплено соціальними послугами, що може свідчити про порушення прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, на гарантовану допомогу.

Крім того, викликає занепокоєння те, що під час проведення безвиїзної перевірки Дрогобицькою районною державною (військовою) адміністрацією Львівської області не надано копію розпорядження про визначення заступника голови, який є координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено звіт із зазначенням позитивних досягнень, недоліків у діяльності, а також рекомендацій щодо покращення забезпечення Дрогобицькою районною державною (військовою) адміністрацією Львівської області функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства.