30/01/2024 17:13

Омбудсман України працюючи у Вашингтоні провів зустріч з представниками кількох потужних аналітичних центрів США, державних установ та неурядових організацій

Так, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зустрівся із CEPA Центром аналізу європейської політики (CEPA) – це некомерційна, позапартійна установа, розташована у Вашингтоні, округ Колумбія, яка займається зміцненням трансатлантичного альянсу, використовуючи передові дослідження, аналіз та програми.

Американським аналітичним центром ATLANTIC COUNCIL, який заснований у 1961 році при Організації Північноатлантичного договору. Він є форумом для політичних, ділових та інтелектуальних міжнародних лідерів.

Також Дмитро Лубінець поспілкувався із представниками USAID. Це агентство США з міжнародного розвитку – незалежне агентство федерального уряду США, яке відповідає за надання невійськової допомоги США іншим країнам.

Creative Associates International – це компанія, яка має соціальний вплив та надає послуги з розробки на місцях і налагоджує партнерські стосунки для забезпечення стійких розв’язань глобальних проблем. Місія Creative полягає в підтримці людей у всьому світі для реалізації позитивних змін, яких вони прагнуть.

«Насамперед представникам вказаних організацій розповів про основні вектори роботи нашого Офісу, запроваджену Президентом України Формулу миру та її 4-й пункт, відповідальним за реалізацію якого є я. Озвучив кількість українських цивільних заручників, яких незаконно викрала і утримує терористична Росія», — зауважив Уповноважений.

«Підкреслив надзвичайну важливість роботи, направлену на захист прав дітей та навів кілька прикладів повернення депортованих дітей до України. До того ж повідомив про існування процесу повернення дітей, використовуючи як різні пошукові методи інформації (OSINT) та зниклих осіб, так і залучення іноземних країн до процесу перемовин у статусі посередників. Окремо привернув увагу іноземних сторін до необхідності створення електронного банку даних дітей, яких депортували до РФ та розробленні інформаційного забезпечення для OSINT-платформи, за допомогою якої ми зможемо більш ефективно та швидко знаходити викрадених дітей», — зазначив Дмитро Лубінець.

Омбудсман України наголосив представникам організацій на необхідності визнання дій Росії актом геноциду (з огляду на 5 ознак у Конвенції ООН «Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього»).

Також Уповноважений розповів про постійну участь у моніторингу роботи спеціального табору для російських військовополонених, дотримання Україною положень Женевських конвенцій і порушення їх Росією.

Окрім цього, Дмитро Лубінець повідомив про роботу, спрямовану на збір та узагальнення інформації у питанні підриву Каховської ГЕС та ситуації, що може виникнути внаслідок підриву замінованої ЗАЕС. І, зважаючи на перманентні порушення з боку РФ основоположних принципів гуманітарного права, наголосив на неприпустимості подальшого перебування країни-агресора, яка порушує права не лише українців, а й інших національностей, у складі Ради Безпеки ООН.

«Україна потребує допомоги на усіх рівнях, адже без цього кількість втрат і ситуація із правами людини погіршуватиметься швидкими темпами», — підкреслив Омбудсман України.