26/09/2025 09:35

Омбудсман України перебуває з робочим візитом у Брюсселі

Дмитро Лубінець перебуває перебуває з робочим візитом у Брюсселі. Взяв участь у Лідерському форумі ENNHRI, що об’єднав лідерів європейських національних інституцій з прав людини. Виступив на панелі «Рухаємося вперед разом — партнерство та співпраця для наступних кроків».

Розповів про співпрацю з інституціями ЄС та партнерами задля інтеграції європейських стандартів прав людини й верховенства права. Серед прикладів — проєкти з Радою Європи, що сприяють удосконаленню національного законодавства, захисту прав національних меншин, прав ВПО тощо.

Наголосив, що для України важливо отримати статус спостерігача у FRA, щоб долучатися до європейських досліджень і застосовувати їхній досвід для захисту наших громадян. Так само важливе налагодження прямої співпраці з національними інституціями з прав людини різних країн, адже вони дозволяють впроваджувати найкращі практики та реально допомагати українцям за кордоном.

"Дякую європейським колегам за підтримку. У час війни партнерство між нашими інституціями — запорука того, що права людини залишаються в центрі європейського порядку денного та підтримкою нашої євроінтеграції!", - наголосив Дмитро Лубінець.