24/10/2022 17:39

Моніторинг забезпечення Чернівецькою ОДА ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

З метою з’ясування інформації щодо забезпечення Чернівецькою обласною державною адміністрацією ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, співробітником Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено планову безвиїзну перевірку.

За результатами моніторингу встановлено, що розпорядженням Чернівецької обласної державної адміністрації від 22.01.2020 № 69-р затверджено регіональний План заходів щодо реалізації положень Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» на 2020-2022 роки.

Також відповідно до рішення II сесії VIII скликання Чернівецької обласної ради від 30.03.2021 № 17-2/21 затверджено Регіональну програму запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності, протидії торгівлі людьми на 2021 – 2023 роки.

З метою сприяння реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на регіональному рівні, розпорядженням голови Чернівецької обласної державної адміністрації створено Координаційну раду з питань сімейної політики.

Протягом січня-вересня 2022 року територіальними підрозділами Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області зафіксовано 11627 звернень громадян щодо вчинення домашнього насильства та видано 6 обмежувальних приписів і 1426 термінових заборонних приписів.

Одним з важливих факторів додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, є забезпечення доступу до загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб для отримання соціальних послуг медичної, соціальної та психологічної допомоги. У Чернівецькій області діють 4 притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства, 3 кризові кімнати з денними центрами, 4 спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування та 31 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, які утворені у територіальних громадах.

Окрім того, слід відзначити, що п’ять територіальних громад Чернівецької області та «Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги» отримали кошти з субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, на загальну суму 8,8 млн грн.

З метою додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства на інформацію, Чернівецькою обласною державною адміністрацією здійснюється інформаційно-просвітницька діяльність та висвітлюється інформація з цього питання на офіційному веб-сайті та сторінці в соціальній мережі.

За результатами безвиїзного моніторингу готується звіт, який буде направлено до Чернівецької обласної державної адміністрації із зазначенням недоліків та рекомендацій щодо покращення стану роботи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.