20/04/2022 16:37

Людмила Денісова зустрілася з представниками делегації МКЧХ в Україні на чолі з головою Паскалем Хундтом

Під час зустрічі Голова Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Пан Хундт наголосив, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини є одним із ключових партнерів організації та висловив готовність до налагодження більш тісної співпраці з гуманітарних питань.

Представники МКЧХ в Україні поінформували про заходи, які ними проводяться щодо надання гуманітарної допомоги та розшуку осіб, зниклих безвісти, які можуть перебувати у російському полоні.

У свою чергу Людмила Денісова звернула увагу делегації, що на телефон гарячої лінії Уповноваженого з 24 лютого надійшло вже понад 28 тисяч звернень громадян, з яких 9 тисяч стосувалися розшуку своїх рідних та близьких, включаючи військовослужбовців ЗСУ. По зниклим особам, долю яких не вдалося дізнатися через ресурси профільних органів України, було скеровано 120 запитів до МКЧХ, відповіді на які, на жаль, так і не отримали.  

Голова МКЧХ в Україні зголосився визначити працівника організації для вирішення цих питань та активізації подальшої взаємодії щодо розшуку таких осіб.

Омбудсман також акцентувала на проблемі примусової депортації громадян України з тимчасово окупованих територій. Наразі ЗМІ країни-агресора з посиланням на високопосадовців рф повідомляють про вивезення 880 тисяч мешканців цих територій, в тому числі 164 тисяч дітей. Цих людей переміщують до 45 регіонів росії та розподіляють по пунктам тимчасового розміщення.

Наразі Уповноваженим ініційовано створення міжнародної робочої групи за участю Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, Європейським Омбудсманом Емілі О’Райлі та омбудсманів країн Європи для розробки механізму повернення громадян України додому в Україну або у країни Європи. До робочої групи мав би долучитись і МКЧХ.

Сторони обговорили питання дотримання прав військовополонених в Україні та рф. Уповноважений запевнила представників МКЧХ в Україні, що Україна повною мірою дотримується вимог Женевської конвенції 1949 року про поводження з військовополоненими, у чому Людмила Людмила Денісова могла пересвідчитись на власні очі відвідавши одне із місць їх утримання.

Омбудсман також звернулась із пропозицією до МКЧХ у відповідності до мандату організації забезпечити відвідування українських військовополонених в рф та перевірити умови їх утримання.

Учасники зустрічі домовилися про передачу Офісом Омбудсмана до МКЧХ в Україні інформації про гуманітарні потреби населення, зокрема окупованих територій та районів ведення бойових дій, яка щоденно надходить на телефон гарячої лінії Уповноваженого.