12/09/2022 12:36

Гуманітарна допомога для жителів і внутрішньо переміщених осіб на Миколаївщині

З червня 2022 року регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Миколаївській області було налагоджено роботу щодо надання гуманітарної допомоги жителям Миколаївщини.

Завдяки постійній співпраці з громадською організацією «Суспільного Здоров’я та Позитивних Дій «Час Життя» та налагодженій взаємодії з органами місцевого самоврядування, регіональним представником Уповноваженого у Миколаївській області Світланою Одінцовою та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Вадимом Жепалом вдалося домогтися поширення діяльності Всесвітньої продовольчої програми  (United Nations World Food Programme) на території Миколаївської області.

Протягом цього часу до регіону систематично надходять продуктові набори вагою 17,5 кг, до складу яких входять крупи, макаронні вироби, м’ясні консерви та олія. Продукти в подальшому, за сприяння органів місцевого самоврядування, поширюються серед громадян, які перебувають у скрутному матеріальному становищі та постраждало від війни, - вразливих до ВІЛ та ТБ груп, людей літнього віку, з інвалідністю, низьким рівнем доходу, медпрацівників, внутрішньо переміщених осіб, дітей-сиріт, дітей з інвалідністю.

В серпні таку допомогу отримали понад 2 тисячі жителів прифронтових населених пунктів Миколаївщини - Миколаєва, Шевченківської, Березнегуватської, Новобузької, Єланецької та Новоодеської об’єднаних територіальних громад, а загальна вага продовольства становить майже 40 тонн.

Постійну допомогу в організації зберігання продуктів, проведення розвантажувальних робіт, доправлення та видачі за узгодженими списками надають громадські організації: «Час збирати українців», «Друге дихання»,  «Медичний контроль», «Центр розвитку житлового фонду», «Усмішка дитини», «Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю «Волна», «Пенітенціарна ініціатива», благодійний фонд «Юнітус», загалом більше 100 представників громадськості.

Особливо важливою була допомога громадської спілки «Мережа правового розвитку», яка профінансувала доставку продуктів у віддалені та прифронтові села на загальну суму 44 тисячі гривень.

Разом з доправленням продовольчих наборів проводиться інформування громадян про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, надаються правові консультації та роз’яснення, а також контакти для звернень громадян за захистом своїх прав.