12/10/2023 14:49

Бізнес та права людини? Стартує два нових освітніх серіали

12 жовтня на платформах «Дія. Освіта» та «Дія. Бізнес» стають доступними два нових освітніх серіали «Бізнес і права людини» та «Належна обачність щодо прав людини в умовах війни». Серед спікерів серіалу – Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Серіал «Бізнес і права людини» – це базовий курс, який має 8 серій, кожна тривалістю 8-9 хвилин. У ньому глядачі дізнаються чому все більше компаній запроваджують міжнародні стандарти з відповідального ведення бізнесу, зокрема підхід “бізнес і права людини”. А також те, які практичні інструменти допоможуть компаніям оцінювати та мінімізувати свій вплив на права людини.

Серіал «Належна обачність щодо прав людини в умовах війни» – це поглиблена версія базового освітнього курсу, яка має 6 серій, кожна тривалістю 7–10 хвилин. У ній спікери детально розповідають, як компанії можуть дбати про права людини в умовах війни через застосування “поглибленої” процедури належної обачності. Також курс містить приклади компаній, які вже мають цей досвід.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазначає : «Офіс Омбудсмана завжди відкритий і готовий реалізовувати цікаві проєкти у сфері бізнесу і прав людини. Безперечно, це важливо, тому що таким своєрідним ланцюжком, розпочинаючи зі сприяння обізнаності громадян у цих темах, ми позитивно впливатимемо на впровадження практик відповідального ведення бізнесу в Україні через імплементацію Керівних принципів ООН. Що своєю чергою впливатиме на економічну складову суспільства, а надалі – на відновлення країни від наслідків повномасштабної війни. Отже, ці освітні курси – це крок до впровадження міжнародних стандартів і кращих практик у сфері бізнесу, які підуть на користь усій країні!»

Мета освітніх серіалів – допомогти бізнес-спільноті, публічним службовцям, громадським активістам і лідерам думок краще розуміти міжнародні стандарти ведення бізнесу, зокрема Керівні принципи ООН щодо бізнесу та прав людини, належну обачність щодо прав людини та її поглиблену процедуру, а також як бізнес впливає на права людини.

У Міністерстві цифрової трансформації запуск проєкту коментує заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан: «Ми запускаємо два освітні серіали, які допоможуть бізнесу протестувати себе на предмет дотримання прав людини. Будь-яка компанія, яка присутня на сучасному ринку, має зважати також і на цей аспект прав людини: у своїй діяльності, виробництві, стосунках з фахівцями чи клієнтами, громадами, де бізнес веде свою діяльність. Компанії, які демонструють відданість правам людини, мають кращі можливості керувати своїми юридичними, операційними, фінансовими та репутаційними ризиками, забезпечуючи при цьому стабільний рівень довгострокової конкурентоспроможності. До того ж важливість відповідального ведення бізнесу на сучасному глобалізованому ринку невпинно зростає – про це свідчать підходи ЄС, ОЕСР, провідних економік світу».

Також на платформі підприємці можуть скористатися безоплатним Інструментом самооцінювання. Він допоможе визначити відповідність практик компанії стандартам бізнесу та прав людини. За результатами тесту бізнеси отримають рекомендації щодо покращення внутрішніх процесів, комунікації та взаємодії компанії з постачальниками.

«Окрім розвитку бізнесу та збільшення прибутку, підприємцям також важливо зосереджувати свою увагу на належному дотриманні прав своїх співробітників й клієнтів. Щоб допомогти українським компаніям розвиватися у цьому напрямку, створили два освітні серіали, які допоможуть підприємцям зрозуміти, чому та як бізнес має приділяти увагу питанням прав людини у своїй роботі, як це регулює національне і міжнародне законодавство та як діяти у кризових ситуаціях, щоб уникнути серйозних юридичних ризиків чи шкоди репутації», — так підкреслює директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту Андрій Ремізов.

Ці навчальні курси розроблено за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту та національного проєкту «Дія.Бізнес», національного проєкту «Дія.Освіта» в партнерстві з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Уряду Японії у межах глобального проєкту «Належна перевірка стану дотримання прав людини в глобальних ланцюгах постачання: впровадження Керівних принципів ООН щодо бізнесу та прав людини для належного відновлення».

«Ці освітні курси допоможуть українській бізнес-спільноті вистояти та подолати всі виклики, озброївшись знаннями та інструментами, необхідними для просування прав людини та етичних ділових практик, що сприятиме розбудові сильної, стійкої та сталої України», – говорить Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда.

Водночас постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє наголошує: «Ми в ПРООН вважаємо, що в такі складні часи критично важливо консолідувати зусилля та ретельно відстоювати принципи прав людини, щоб не лише вистояти, а й успішно пройти через кризу».