08/03/2024 10:17

За реагування Уповноваженого заявнику продовжено групу інвалідності

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся громадянин Д. із міста Києва щодо сприяння у продовженні групи інвалідності.

Нормативно-правове регулювання питання

Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII.

Постанова Кабінету Міністрів України «Питання медико-соціальної експертизи» від 3 грудня 2009 року № 1317.

Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України» від 08 березня 2022 р. № 225.

Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо строку повторного огляду осіб з інвалідністю та продовження строку дії деяких медичних документів в умовах воєнного стану» від 30 березня 2022 р. № 390.

Обставини справи

Заявник 24.11.2023 звернувся до Київського міського центру медико-соціальної експертизи з проханням здійснити заочний огляд медико-соціальною експертною комісією (далі ‒ МСЕК) для продовження групи інвалідності. Таке право на встановлення (продовження) інвалідності заочно передбачено на період дії воєнного стану на території України та протягом шести місяців після його припинення або скасування.

Під час розгляду звернення встановлено, що 27.11.2023 посильні документи заявника були передані до Подільської міжрайонної МСЕК, однак йому було відмовлено в заочному проходженні МСЕК та як наслідок не продовжено йому групу інвалідності.

Результати вжитих заходів реагування Уповноваженого

З метою поновлення прав заявника у сфері охорони здоров’я Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини надано рекомендації Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), які враховано. Подільською міжрайонною МСЕК заявника було визнано особою з інвалідністю ІІ групи від загального захворювання строком на 2 роки.

Унаслідок вжитих заходів право громадянина Д. у сфері охорони здоров’я поновлено.

Контакти за якими можна звертатися

Нагадуємо, що у разі порушення прав, Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

на гарячу лінію: 0800 501 720

за тел. 044-299-74-08.