27/03/2024 15:21

За реагування Уповноваженого поновлене право громадянина на медикосоціальну експертизу

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся громадянин Н. щодо неналежного виконання службових обов’язків медичними працівниками КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Дарницького району м. Києва» (далі – ЦПМСД № 2).

Нормативно-правове регулювання питання

Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19 листопада 1992 року № 2801-XII;

Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII;

Постанова Кабінету Міністрів України «Питання медико-соціальної експертизи» від 3 грудня 2009 року № 1317.

Обставини справи

Під час розгляду звернення встановлено, що заявник є внутрішньо переміщеною особою, заключив декларацію про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, в установленому порядку пройшов стаціонарне обстеження та оформив документи для направлення їх до медико-соціальної експертної комісії (далі – МСЕК) з метою встановлення інвалідності. Однак сімейний лікар відмовила пацієнтові у направленні документів до МСЕК, керівництво закладу не змогло вчасно врегулювати ситуацію, у зв’язку з чим працівники ЦПМСД № 2 повідомили громадянину Н. про те, що його медична документація протермінована і розгляду МСЕК не підлягає.

Результати вжитих заходів реагування Уповноваженого

З метою поновлення права громадянина Н. у сфері охорони здоров’я Уповноваженим було відкрито провадження, в межах якого до ЦПМСД № 2 було направлено відповідний запит. Згідно з розпорядженням директора ЦПМСД № 2 було створено комісію, за результатами роботи якої виявлено порушення при наданні медичної допомоги громадянину Н. До медичних працівників застосовано дисциплінарні стягнення у вигляді догани. Цей випадок деперсоналізовано розглянуто на медичній конференції. 

Пакет документів громадянина Н. підготовлено та представлено на МСЕК . Громадянина Н. визнано особою з інвалідністю ІІ групи та складено індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю. Унаслідок вжитих Уповноваженим заходів право громадянина Н. у сфері охорони здоров’я і соціального захисту поновлено.

Контакти за якими можна звертатися

Нагадуємо, що у разі порушення прав, Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

на гарячу лінію: 0800 501 720

за тел. 044-299-74-08.