21/03/2024 11:51

Як можна отримати послуги у сфері культури через мережу Інтернет в умовах воєнного стану

Після російського вторгнення в Україну культурне дозвілля українців значно змінилося. Частина населення України взагалі втратила доступ до послуг сфери культури, а там, де ці послуги надавалися, значно знизилася їх кількість.

Тому ще більшої актуальності набуло питання осучаснення та цифровізації послуг у сфері культури та інформаційної політики. Зокрема, триває пілотне використання мобільного застосунку (програмного забезпечення (софт) проєкту «Українська цифрова бібліотека») «еЧитальня» для Android - пристроїв.

Основною метою впровадження Української цифрової бібліотеки є покращення доступу українців до можливості читати будь-де, будь-коли навіть в умовах воєнного стану. Видання цифрової бібліотеки доступні для перегляду та читання на смартфонах та планшетах. Нині через застосунок доступні 411 книжок.

Отримати безоплатний доступ до української цифрової бібліотеки може кожен. Мобільний додаток «еЧитальня» (Android) потрібно встановити на смартфон або планшет. Читати книжки можна навіть без інтернету – текст доступний офлайн на смартфоні та планшеті. Книжки не зберігаються на пристрої, але доступні для повторного читання. Каталог налічує 12 розділів, серед них: художня проза, наша Україна, поезія, літературна класика, бестселери та інше.

Оновлена версія додатку для Android – «еЧитальня» доступна за цим посиланням.

Проєкт електронний каталог «Книжки на ринку» – це автоматизована інформаційно-аналітична система, що містить інформацію про книжкові видання, доступні на ринку України, у тому числі запропоновані видавцями для продажу. Електронний каталог «Книжки на ринку» доступний за посиланням.

До цієї бази даних внесено інформацію про: 284 українських сучасних авторів, 10 456 книг, 727 постачальників книжкової продукції, 706 видавничих брендів, 1 205 бібліотек. Виконує функцію інформаційн-додовідкового ресурсу: описи книг, інформація про пропозиції по купівлі книги (книга як продукт від різних постачальників), інформація про видавництва, авторів, бібліотеки. Користувачами системи є видавництва, книгарні, бібліотеки.

Для отримання доступу потрібна відповідна реєстрація.