06/05/2024 10:17

Відвідування відділення стаціонарного догляду Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Миргородської міської ради

Представник Уповноваженого у Полтавській області Владислав Носенко, працівник Офісу Омбудсмана Лариса Кармазін-Денисенко та Олег Чугай, представник громадської організації Сергій Беза, у рамках виконання функцій національного превентивного механізму, здійснили планове відвідування відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Миргородської міської ради, що розташоване у м. Миргород.

Відділення розраховане на проживання 25 осіб. У день відвідування в установі перебували 23 особи (13 жінок, 10 чоловіків), з них 7 осіб з інвалідністю, 3 внутрішньо переміщені особи. Діяльність відділення забезпечують 12 штатних працівників, з яких 8 – молодшого медичного персоналу.

До відділення стаціонарного догляду на постійне або тимчасове проживання, повне державне утримання безоплатно приймаються одинокі громадяни літнього віку, особи з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), особи з невиліковними хворобами, хворобами, що потребують тривалого лікування (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як на чотири місяці), які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду, соціального обслуговування, медичної допомоги і яким згідно з висновком про стан здоров’я не протипоказане перебування у відділенні стаціонарного догляду.    

Територія установи огороджена, охайна.

Підопічних забезпечено чотириразовим харчуванням, під час інтерв’ювання скарг на якість харчування не надходило. Мешканці відділення охайно одягнуті та доглянуті, скарг щодо неналежного поводження з боку персоналу не надходило.

У достатній кількості наявні засоби реабілітації, інші допоміжні засоби для пересування та засоби гігієни.

Проте, за наслідками відвідування НПМ виявили недоліки в роботі установи, що призводять до порушення прав підопічних:

  • приміщення відділення не відповідає будівельним нормам та санітарним вимогам для таких соціальних закладів (будівля 1960 року). Підопічним не створено універсальний простір для їх комфортного проживання;
  • санітарно-гігієнічні кімнати не розраховані для самостійного користування ними осіб на кріслах колісних;
  • потребують ремонту приміщення загального користування – коридори;
  • відсутнє тимчасове укриття;
  • у закладі відсутні приймально-карантинне відділення та ізолятор.

Територіальний центр не має ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, проте укладено договір про медичне обслуговування підопічних з КНП «Миргородський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги».

З метою усунення виявлених порушень до компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Нагадуємо, що у разі порушення прав людини у місцях несвободи можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

- на гарячу лінію: 0800501720;

- за тел. 044-299-74-08.