11/09/2023 16:39

Відвідування Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів на Полтавщині

Працівниками Офісу Омбудсмана у Полтавській області Владиславом Носенком, Ларисою Кармазін-Денисенко та регіональними координаторами взаємодії з громадськістю в Полтавській області Вірою Яковенко, Сергієм Безою, в межах реалізації національного превентивного механізму, здійснено планове відвідування Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.

Хорольський будинок-інтернат є неприбутковим стаціонарним інтернатним закладом соціального захисту, що утворений для цілодобового проживання (перебування) та догляду за громадянами похилого віку, особами з інвалідністю,   які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового, медичного обслуговування, соціальних послуг і комплексу реабілітаційних заходів (далі - підопічні).

Територія закладу огороджена, облаштована альтанками, лавками для відпочинку.

На момент відвідування Хорольського будинку-інтернату у закладі проживало 65 підопічних, з них: 21 жінка (у тому числі 15 осіб з інвалідністю) та 44 чоловіків (у тому числі 35 осіб з інвалідністю). Зокрема, у будинку-інтернаті проживає 6 внутрішньо переміщених осіб.  

Установа надає медичну допомогу підопічним відповідно до ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю терапія, за спеціальністю молодшого спеціаліста з медичною освітою: сестринська справа.

Підопічних забезпечено п’ятиразовим харчуванням, зокрема дієтичним. Під час інтерв’ювання скарги на якість харчування не надходило.

Скарг від підопічних на жорстоке, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання з боку персоналу до них не надходило.

Водночас, за результатами відвідування Хорольського будинку-інтернату виявлено наступні порушення прав підопічних на достатній життєвий рівень:

-житлові приміщення потребують капітального ремонту, в тому числі покрівлі;

-потребують поточного ремонту житлові кімнати, вбиральні та душові кімнати, зокрема, в частині заміни сантехніки. У корпусі, де проживають чоловіки, відчувається різкий запах сечі, повітря затхле;

-заклад потребує оновлення м’якого інвентарю (зимові покривала, водонепроникні наматрацники);

-у критичному статні перебуває пральне обладнання: пральні машини мають ознаки значної зношеності, центрифуги не працюють.

-відсутнє укриття/найпростіше укриття для забезпечення можливості безпечного перебування підопічних та персоналу закладу у разі повітряної тривоги або обстрілів.

З метою усунення порушень до компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.