07/11/2022 12:58

Уповноважений про мілітаризацію росіянами українських дітей на тимчасово окупованих територіях: Такі дії є проявом геноциду та порушенням Конвенції про права дитини

«Недитячі ігри»

Загарбники на тимчасово окупованих територіях засновують регіональні відділення «юнармії», тим самим налаштовують українських дітей проти України та готують до вступу добровольчих батальйонів. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, викликає занепокоєність мілітаризація освіти та російська пропаганда, яка направлена на українських дітей. «Адже Росія такими діями «виховує» в неповнолітніх ненависть до рідної держави та бажання мститись за війну, але не росіянам, а Україні. Такі військово-патріотичні рухи були і після окупації Криму, тепер все повторюється на новоокупованих територіях», - констатує Омбудсман.

Дітей вчать розбирати зброю, стріляти, носити камуфляжну форму, ходити строєм і найважливіше – не любити Батьківщину. Ворог робить все аби «зламати» світобачення українців за рахунок пропаганди, а діти – вразлива категорія, адже їхнє критичне мислення ще і так не до кінця сформоване. Також під час навчання за російською програмою насамперед відбувається спотворення історії та яскраво висвітлюється роль важливості цієї війни і нібито порятунку тих самих дітей від України.

«Важливо зауважити, що воєнізований формат виховання має згубний тиск на свідомість дітей, котрі й так постраждали внаслідок збройної агресії та окупації Росії. Мета окупантів – позбавити дітей можливості виявляти українську ідентичність. Також можна говорити, що такі дії є проявом геноциду та однією з форм примусу до подальшої служби у збройних силах РФ, що свідчить про ще один воєнний злочин росіян та порушення норм Конвенції про права дитини», - наголосив Уповноважений.

Ми фіксуємо кожен факт порушення прав дитини на окупованих територіях.

Звернутися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини громадяни можуть у будь-який зручний спосіб:

📧 електронною поштою (hotline@ombudsman.gov.ua ),

📮 через скриньку, що на вул. Інститутська, 21/8, м. Київ;

📩 поштою на адресу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ 01008;

🏢 через регіональні громадські приймальні Уповноваженого: https://cutt.ly/ABep61w

📞 та на гарячу лінію 0800-50-17-20, 044-299-74-08.