15/07/2022 16:25

Просвітницький захід щодо додержання прав ВПО для правників юридичної клініки «Veritas» юридичного факультету ЧНУ ім. Петра Могили Миколаївської області

Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року спричинило нову хвилю вимушеної зміни місця проживання мільйонами українських громадян, які, рятуючи своє життя і членів сім’ї, змушені були переміститися в пошуках безпечних куточків та адаптуватися в нових реаліях сьогодення.

За таких умов внутрішньо переміщені особи потребують особливої уваги  і допомоги з боку держави, небайдужих громадян, громадських організацій та міжнародної спільноти.

У зв’язку з актуальністю теми для практикантів виробничої практики магістерського рівня та клініцистів юридичної клініки «Veritas» юридичного факультету Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Миколаївської області працівником відділу регіонального представництва у південних областях Секретаріату Уповноваженого був проведений онлайн-вебінар «Парламентський нагляд та контроль за дотриманням прав ВПО з боку Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».

Під час заходу було розглянуто низку питань, а саме вивчено нормативно- правову базу захисту прав ВПО в Україні, повідомлено про функції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в цій сфері.

Так, на сьогодні на території області перебувають 72 тисяч ВПО, з них близько 60 тисяч отримали статус ВПО після 24.02.2022 року. Серед ВПО, які проживають на території області, 13 тисяч – діти.

Досліджені проблемні питання, за вирішенням яких громадяни найчастіше звертаються до Офісу Омбудсмана та до регіонального представництва в Миколаївській області: отримання довідки ВПО та матеріальної допомоги, отримання гуманітарної допомоги, відновлення документів, працевлаштування та інші проблемні питання. Також до аудиторії доведені результати моніторингів додержання прав ВПО територіальних громад Миколаївської області.

Регіональний представник Уповноваженого у Миколаївській області Світлана Одінцова представила довідник, у якому зібрана інформація про пункти видачі гуманітарної допомоги на території Миколаївської області та інші контакти, які можуть бути корисними для миколаївців. Учасників було поінформовано про «гарячу лінію» Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини - 0 800 50 17 20.