16/10/2024 14:13

Працівники Секретаріату Уповноваженого та регіональні експерти удосконалювали свої компетенції на тренінгу «Проведення моніторингових візитів»

Як довго перебувають діти в інституційних закладах? Чому не забезпечується їхнє право на виховання в сімейному оточенні та інші права, гарантовані національним законодавством та міжнародними стандартами? Інструменти виявлення порушень прав дитини.

Про це говорили під час тренінгу «Проведення моніторингових візитів», який об’єднав Представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в областях, фахівців Департаменту моніторингу додержання прав дитини та експертів проєкту, які беруть участь у моніторингах спільно з працівниками Офісу Уповноваженого.

Упродовж двох днів учасники тренінгу обговорювали ключові проблеми, з якими стикаються під час моніторингових візитів до закладів інституційного догляду, де знаходяться діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, та до служб у справах дітей. Шукали шляхи розв'язання пріоритетних питань та вдосконалювали ключові компетенції для моніторингу стану дотримання прав та найкращих інтересів дитини. 

Розібрали тонкощі проведення моніторингів в реаліях сьогодення – від підготовчого до підсумкових етапів. Обговорили порядок дій моніторингової групи у разі перешкоджання проведення моніторингового візиту. Окрему увагу акцентували на етиці спілкування та основних принципах комунікації з дітьми в закладах інституційного догляду.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець по завершенню тренінгу подякував партнерам за потужну підтримку інституції Омбудсмана у здійсненні моніторингів, а безпосереднім учасникам моніторингових візитів – за поновлення порушених прав дітей, які з різних причин не отримали вчасно належну підтримку та захист з боку компетентних органів, а також за їхній внесок у створення безпечного середовища для найуразливішої категорії населення, якою є діти.

«В основі філософії моніторингових візитів Офісу Омбудсмана – українська дитина: що вона відчуває, як вона себе почуває, як до неї ставляться, а також забезпечення того, щоб її права були не лише задекларовані, але й реально захищені у всіх аспектах її життя», - зазначив Дмитро Лубінець.

Захід відбувся в межах реалізації проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми», що впроваджується Благодійною організацією «West Support in Ukraine».