01/03/2024 18:33

Омбудсман України: ветеранський закон потребує негайного осучаснення

Сьогодні Міністерство у справах ветеранів України провело зустріч за участі нардепів, представників нашого Офісу, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, громадськості, ветеранів війни, членів родин загиблих ветеранів та захисників. На заході обговорювали деякі положення проєкту Закону України «Про основні засади ветеранської політики в Україні».

Цей законопроєкт розробляється Міністерством у справах ветеранів України вже понад рік (з початку 2023 року), але, незважаючи на тривалий термін його підготовки, присутнім на заході запропонували обговорення визначення статусу «ветеран» чи «Захисник або Захисниця України».

Учасники бойових дій акцентували увагу представників Мінвету на тому, що це питання безрезультатно обговорювалося ще до початку повномасштабного вторгнення, і наголошували на необхідності виділення актуальних проблем тих, що воював і воює з російськими окупаційними військами у період з 2014 року по сьогодення, в окремий законодавчий акт.

Вказана позиція аргументувалася тим, що потреби ветеранів Другої світової війни і тих, хто нині боронить Україну від російської агресії, є відмінними. Наголошувалося, що нинішнім оборонцям нашої держави не потрібні пільгові стаціонарні телефони, окремі магазини для ветеранів тощо. Існує необхідність чіткої ревізії пільг та соціальних гарантій для ветеранів війни, частина з яких існує на папері і є застарілими або держава не має можливості їх реалізувати.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повністю підтримує таку позицію ветеранської спільноти!

«Засади нової ветеранської політики мають базуватися на ретельному вивченні та чіткому визначенні потреб нинішніх оборонців України», — наголошує Омбудсман України.

Дмитро Лубінець закликає Міністерство у справах ветеранів України зосередити увагу на даному процесі, щоб новий проєкт Закону України «Про основні засади ветеранської політики в Україні» не залишився лише черговим проєктом!