14/03/2024 14:12

Офіс Омбудсмана долучився до засідання з приводу забезпечення соціальних гарантій ветеранів, а також Захисників і Захисниць України

Наразі система надання соціальних послуг ветеранам війни і членам їх родин все ще перебуває у стані реформування. Відсутня координованість відповідних відомств обумовлює розосередження зусиль та коштів, оскільки деякі проєкти мають дублюючі функції.

Експериментальний проєкт щодо запровадження інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя, який координується Міністерством у справах ветеранів України.

Метою цього проєкту є вироблення і відпрацювання механізму надання послуги з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя ветеранам війни, членам їхніх сімей, членам сімей загиблих ветеранів і війни та загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Проєкт впроваджується у 10 областях: Вінницька, Дніпропетровська, Львівська, Миколаївська, Закарпатська, Київська, Сумська, Полтавська, Харківська області та місто Київ.

Ідея проєкту полягає в забезпеченні ветеранів індивідуальними помічниками, які сприяли б їхній адаптації до цивільного життя, виступали б посередниками у спілкуванні з органами влади, сприяли б захисту прав, отриманню соціальних гарантій та послуг. До функцій помічника ветерана належить допомога з працевлаштуванням, пошук можливостей для перекваліфікації/підвищення кваліфікації, інформування щодо державних програм підтримки для ветеранів, можливості отримати психологічні послуги, доступних соціальних гарантій та послуг, супровід у їх отриманні, допомога з пошуком житла, надання допомоги в оформленні документів.

На 2024 рік у Державному бюджеті України на реалізацію проєкту інститут помічника ветерана передбачено 3 млрд 845,5 млн грн.

Станом на початок 2024 року проєкт фактично не запрацював з огляду на відсутність певної частини відповідної нормативно-правової бази.