22/03/2024 12:46

Обмежена кількість бюджетних місць, відсутність вступників, недостатня поінформованість – виклики, з якими стикаються освітні центри

Працівники Департаменту моніторингу додержання прав громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України, продовжують моніторингові візити до освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» у м. Києві.

До моніторингових візитів також долучилися представники Благодійного фонду «Схід-SOS», громадської організації «Крим – SOS» та Центру громадянської просвіти «Альменда».

Так, був здійснений моніторинг освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», що функціонують на базі:

- Національного університету харчових технологій; 

- Національного транспортного університету; 

- Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв;

- Луганської державної академії культури і мистецтв;

- Київського нацiонального лiнгвiстичного унiверситету.

Під час проведення моніторингових візитів, відповідальні особи за діяльність освітніх центрів повідомили про те, що протягом вступної кампанії 2023 року до них або взагалі не вступило жодного абітурієнта з ТОТ, або їхня кількість була мінімальною.

Така ситуація пояснюється недостатньою поінформованістю про можливості та переваги вступу через освітні центри, складнощами у виїзді з ТОТ та відсутністю гарантій щодо вступу на бюджетну форму навчання.

Водночас працівники зазначених освітніх центрів висловили  готовність допомагати абітурієнтам з ТОТ у процесі вступу, зокрема, надавати консультації як в онлайн, так і офлайн-форматі, а також забезпечувати розміщення абітурієнтів і тих, хто їх супроводжує,  у гуртожитку під час вступної кампанії.

Результати моніторингу підтверджують необхідність перегляду стратегій щодо забезпечення доступу до освіти для абітурієнтів з ТОТ.