29/01/2024 15:22

Моніторинговий візит до Служби у справах дітей Піщівської сільської ради

Працівники Департаменту моніторингу додержання прав дитини Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за участі головного спеціаліста регіонального представництва у Житомирській області здійснили моніторинговий візит до служби у справах дітей Піщівської сільської ради Житомирської області.

З’ясували, що у Піщівській територіальній громаді проживає 625 дітей, з яких 24 дітей є внутрішньо переміщеними особами, 18 дітей з інвалідністю, 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (з них 7 дітей влаштовані під опіку/піклування). На облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, взято 35 дітей.

Під час моніторингового візиту у роботі Служби виявили недоліки, які спричиняють порушення майнових та житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Так, із матеріалів особових справ дітей зазначеної категорії встановили, що у документах не міститься відомостей про відкриття спадкової справи стосовно майна, що залишилося після смерті одного батьків/одного з них.

Окрім того, документи щодо заходів реагування Служби у справах дітей для захисту прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, не вкладаються в особові справи. Інформація щодо захисту права дітей, позбавлених батьківського піклування, на утримання батьками або одним з них не запитується від підрозділів державної виконавчої служби, відомості щодо захисту права дітей на утримання батьками у особових справах дітей також відсутні.

Ведення обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, здійснюється формально та обмежується тільки складенням актів обстеження умов проживання дітей. Водночас діти перебувають на обліку як такі, що опинились у складних життєвих обставинах, з 2012 року. Окрім того, після одержання влітку 2021 року особових справ таких дітей від Новоград-Волинської районної державної адміністрації Житомирської області об’єктивне вивчення інформації для з’ясування підстав щодо подальшого перебування на обліку не здійснювалось більше ніж два роки.

Захист прав і законних інтересів дитини у судах не здійснюється, посвідчення у працівників не виготовлені.

За результатами моніторингового візиту готую лист та акт реагування Уповноваженого.

Нагадуємо, якщо Вам відомо про випадки порушення прав дитини, Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

- на гарячу лінію: 0800501720;

- за тел. 044-299-74-08