31/05/2022 10:14

Моніторинговий візит до КЗ «Будинок дитини №2 для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки» Львівської обласної ради

У рамках реалізації національного превентивного механізму головний спеціаліст Відділу регіонального представництва в західних областях Майя Гризлова та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тетяна Панасенко здійснили моніторинговий візит до Комунального закладу Львівської обласної ради «Будинок дитини №2 для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки» (далі – будинок дитини, заклад) з метою моніторингу дотримання прав дітей та діяльності закладу в умовах воєнного стану.

Будинок дитини є самостійним закладом охорони здоров’я, що надає кваліфіковану медичну та  соціально-реабілітаційну допомогу дітям з ураженням центральної нервової системи, догляд і виховання дітей-сиріт,  дітей позбавлених батьківського піклування та дітей  з вадами фізичного та психічного розвитку (діти з інвалідністю) із сімей.

У закладі виховуються діти від народження до чотирирічного віку. Діти з вадами фізичного та психічного розвитку (діти з інвалідністю) перебувають у спеціалізованих групах до семирічного віку.

Під час моніторингу встановлено, що на день візиту в закладі проживало 68 дітей, з яких 24 - евакуйованих із закладів, що розташовані в зоні активних бойових дій або наближених до неї населених пунктах.

Незважаючи на те, що загальна кількість дітей, які проживають у закладі разом з евакуйованими дітьми 68 при плановій потужності 60 місць, усі діти забезпечені належним доглядом, окремими спальними місцями, одягом, харчуванням, медичною допомогою. У закладі сформовано достатній запас продуктів. У медичному пункті є достатня кількість медикаментів, контролюються терміни їхньої придатності, є запаси пелюшок та памперсів. Усі діти пройшли огляд вузькими спеціалістами, наявні результати аналізів, що відображено в заведених будинком-дитини по прибуттю дітей історіях розвитку дитини. Індивідуальні програми реабілітації дітей з інвалідністю оновлені.

Для корекції відхилень у стані здоров’я дітей функціонує логопедичний кабінет, кабінет масажу, кабінет лікувальної фізкультури, фізіотерапевтичний кабінет, сенсорна кімната. З дітьми на постійній основі працює психолог.

У закладі з дітьми проводяться арт-терапевтичні заняття, ароматерапія, казкотерапія, пісочна терапія, музично-терапевтичні заняття, діти беруть активну участь у музичних святах та розвагах.

У зв’язку з введенням режиму воєнного стану в закладі з метою убезпечення дітей облаштовано кілька укриттів з необхідним запасом питної води, їжі, медикаментів.

За результатами моніторингового візиту було виявлено проблему в частині забезпечення дітей протезними виробами (ортези, ортопедичне взуття) у зв’язку з закриттям Львівського протезного заводу, що може призводити до порушення права дітей на медичне забезпечення.  

За результатами моніторингу буде підготовлено звіт з відповідними рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків до відповідних органів.