12/03/2024 14:46

Моніторинг освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» у Полтаві

Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинг освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» утворених на базі навчальних закладів міста Полтава, серед таких закладів були: Полтавський фаховий коледж нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Полтавський державний медичний університет, Національний Університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Полтавський державний аграрний університет, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка та релокований до Полтавської області Луганський національний університет імені Тараса Шевченка.

Під час попереднього моніторингу сайтів зазначених закладів було виявлено, що на більшості з них відсутні окремі розділи «Для вступників з тимчасово окупованої території», які б містили консолідовану інформацію щодо вступу з ТОТ, необхідна інформація може міститися у інших розділах чи підрозділах сайтів, що ускладнює її пошук та подальше сприйняття.

На деяких сайтах наявна інформація є неповною, або застарілою, про що було повідомлено відповідальних осіб в ході моніторингового візиту.

Безпосередньо під час моніторингового візиту з’ясовано, що у 2023 році 1 особа вступила через освітній центр на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, 144 особи через освітні центри на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Однак до через освітні центри решти перевірених закладів освіти не вступило жодної особи, що може свідчити про недостатню обізнаність потенційних абітурієнтів про можливості такого вступу до цих закладів.

Всі, без виключення, представники освітніх центрів вважають за необхідне створення єдиного освітнього центру, наприклад «Україна».

Водночас працівники, які є відповідальними за роботу освітніх центрів, повідомили про основні проблеми, які виникають під час роботи. Зокрема, про те, що наявна нормативно-правова база не відповідає сучасним реаліям вступної кампанії та потребує удосконалення та чіткого алгоритму (покрокової інструкції, дорожньої карти, наглядних матеріалів).

При цьому варто зазначити, що працівники перевірених освітніх центрів всіляко сприяють абітурієнтам з ТОТ у процесі вступу:

  • надають консультації з різних питань у будь-який зручний для них час та спосіб;
  • на період вступу влаштовують у гуртожиток не лише абітурієнтів, а й тих, хто їх супроводжує.

За результатами моніторингового візиту будуть надіслані рекомендації компетентним органам щодо вирішення проблемних питань.