25/03/2024 12:11

Моніторинг освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» на Полтавщині

Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснений моніторинг освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» утворених на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського та Придніпровського інституту «Міжрегіональна Академія Управління Персоналом».

Під час попереднього моніторингу сайту Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського було виявлено наявність основної інформації для вступників з тимчасово окупованих територій, зокрема, на сайті описано детальну покрокову інструкцію, як дістатися до закладу освіти, функції освітніх центрів, способи комунікації та зрозумілий опис того, що необхідно для вступу. Однак також було виявлено відсутність будь якої інформації про уповноважений заклад загальної середньої освіти для проходження державної підсумкової атестації та отримання документів про повну загальну середню освіту.

В той же час при моніторингу сайту Придніпровського інституту «Міжрегіональна Академія Управління Персоналом» було встановлено повну відсутність будь-якої інформації про освітні центри на базі закладу, а щоб ознайомитися з інформацією необхідною для вступу, потенційному абітурієнту з тимчасово окупованої території необхідно детально вивчати Правила прийому, які оприлюднено на сайті.

Безпосередньо під час моніторингового візиту до Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського з’ясували, що у 2023 році до закладу, через освітні центри подавали заяви на вступ 32 особи, що на 4 більше ніж у 2022 році, в той же час до Придніпровського інституту «Міжрегіональна Академія Управління Персоналом» через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» не подавала заяви та не вступила жодна особа, в сукупності з відсутньою інформацією на сайті закладу про освітні центр, це може свідчити про недостатню обізнаність потенційних абітурієнтів про можливості такого вступу до цих закладів. Окремим фактором є те, що даний заклад є приватним і у ньому відсутнє державне замовлення, що само собою унеможливлює потенційних абітурієнтів скористатися відповідною пільгою.

Зрештою виникає питання доцільності утворення і функціонування освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» на базі закладів приватної форми власності.

За результатами моніторингових візитів будуть надіслані рекомендації компетентним органам щодо вирішення проблемних питань.