24/10/2024 10:41

Боротьба з дискримінацією – це питання справедливості і розвитку: у Києві відбувся форум, присвячений протидії різним проявам нетерпимості

21 жовтня пройшов Форум «Протидія дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті: європейські стандарти захисту прав людини», організований у співпраці Офісу Омбудсмана України, Ради Європи та ГО «Gender Stream». Із вітальними словами до учасників та учасниць звернулися Мачей Янчак, Голова Офісу Ради Європи в Україні, Олександр Корнієнко, Перший заступник Голови Верховної Ради України, та Тетяна Шульга, менеджерка Представництва ЄС в Україні та Ольга Полякова, виконавча директорка ГО «Gender Stream». Вони наголосили на важливості правових реформ та співпраці для створення більш інклюзивного суспільства. 

Омбудсман України Дмитро Лубінець у своєму відеозверненні наголосив на вагомості зміцнення правової бази України з питань недискримінації в контексті євроінтеграційних процесів. 

«Наш спільний інтерес – це якомога швидше пройти цей шлях. Питання рівності – це один із основних принципів, на який опирається Європейський Союз», – зауважив Омбудсман. 

Під час панельних дискусій учасники та учасниці, серед яких народні депутати України, представники та представниці державних органів, громадянського суспільства, медіа та дипломатичних установ, обговорили ключові виклики для процесу прийняття та імплементації законопроєкту № 5488, який має на меті удосконалити антидискримінаційне законодавство, а також роль державних інституцій і громадянського суспільства у боротьбі за рівність.

Представник Уповноваженого з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Олександр Осіпов розповів про роботу офісу Омбудсмана щодо розгляду скарг про дискримінацію, мови ворожнечі та злочинів на ґрунті ненависті. 

«Цього року ми отримали вже понад 700 повідомлень про випадки дискримінації в різних сферах відносин. Це більше, ніж за увесь попередній рік», – поділився Олександр Осіпов. 

Під час обговорень учасники та учасниці обмінялися думками та планами щодо адвокаційних стратегій для підтримки законопроєкту № 5488 та підбили підсумки: 

  • законопроєкт № 5488 є важливим кроком до побудови справедливого та інклюзивного суспільства; 
  • ефективна імплементація законодавства потребує постійного моніторингу та співпраці між державними установами, правозахисними організаціями та міжнародними партнерами; 
  • виконання рішень ЄСПЛ та просвітницькі кампанії – це важливі інструментами у подоланні дискримінації.