Право батьків інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів на призначення дострокової пенсії за віком

12/03/2014 16:37

Відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, яким регулюються питання пенсійного забезпечення, матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу.

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання дитини-інваліда здійснював батько, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності не менше 20 років страхового стажу.

До числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років.

Батьки інвалідів з дитинства мають право на призначення вищезазначеної пенсії за віком і у тому разі, якщо дитину за висновком медичного закладу визнано інвалідом з дитинства після досягнення шестирічного віку, а фактично вона була інвалідом з дитинства до цього віку.

При призначенні такої пенсії батькам інвалідів з дитинства, факт   народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а  її виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження чи  паспорта дитини. У разі смерті дитини подається свідоцтво про смерть.

Визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду в МСЕК, медичним висновком  установи охорони здоров’я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги. У разі  якщо  дитина  визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного   віку, або інвалідом з дитинства після досягнення вісімнадцятирічного віку надається висновок лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК) про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку.