Державні соціальні допомоги особам, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції

Наразі діє наступний механізм призначення (продовження) виплат державних соціальних допомог за фактичним місцем проживання (перебування) внутрішньо переміщених осіб:

- сім’ям з дітьми,

- малозабезпеченим сім’ям,

- інвалідам з дитинства,

- дітям-інвалідам,

- тимчасової державної допомоги особам, які переселилися з районів проведення АТО або продовжують там проживати.

Допомоги призначаються органами соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) особи.

1. Для осіб, які вперше звертаються за призначенням різних видів допомог надаються документи відповідно до норм чинного законодавства.

З повним переліком необхідних документів для різних видів державних соціальних допомог можна ознайомитися в органах соціального захисту населення.

2. Особи, які звертаються до органів соціального захисту населення за продовженням виплати допомог надають (за наявності):

- паспорт;

- довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру.

Продовження виплати допомог здійснюється за електронною особовою справою.

3. Особи, які залишилися проживати в містах та районах проведення антитерористичної операції мають можливість звернутися за продовженням (призначенням) виплати допомоги до органів соціального захисту населення в містах та районах, в яких не проходить АТО.

Допомоги продовжуються на підставі даних електронної особової справи.

Контроль за подвійними виплатами та за цільовим використанням коштів державного бюджету здійснюється органами соціального захисту населення місцем проживання особи в зоні АТО та органом соціального захисту населення, який здійснив виплату допомоги.

4. У разі неможливості подання одержувачем документів про доходи та майновий стан своєї сім’ї, при зверненні за призначенням соціальної допомоги, яка надається із врахуванням сукупного доходу сім’ї, одержувачі особисто вносять зазначені дані до Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів державних соціальних допомог.

5. Запроваджено спрощений порядок надання допомоги при народженні дитини, а саме: у разі звернення осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї (п. 11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 (із змінами та доповненнями).