Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя

17/12/2014 16:50

У разі відсутності трудової книжки:

Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:

  • необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;
  • якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, необхідно звернутися до суду для одностороннього припинення трудових відносин.


Як працевлаштуватися?


Для оформлення трудових відносин з роботодавцем необхідні:

  • паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;
  • облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);
  • трудова книжка;
  • диплом або інші документи про освіту.

У разі працевлаштування за новим місцем роботи Вам може бути виданий дублікат трудової книжки відповідно до спільного наказу Міністерства соціальної політики України та Міністерства юстиції України від 06.10.2014  № 720/1642/5, зареєстрованого у Мінюсті  21.10.2014
за № 1304/26081.

Дублікат трудової книжки може бути виданий за новим місцем роботи у зв’язку з відсутністю доступу до трудової книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої  Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник.

Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при Службі безпеки України про проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник, що надається в довільній формі.

У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: „Дублікат анульовано”, посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника та дублікат повертається його власнику.”.

Також, Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) – у цьому випадку трудова книжка не потрібна.