Виплата пенсій особам, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції

За інформацією Пенсійного фонду України, якщо на 1 січня 2014 року на обліку в органах Пенсійного фонду в Донецькій та Луганській областях перебувало понад 2,1 млн пенсіонерів (до того ж 1,2 млн з них жили на територіях, які нині не підконтрольні українській владі), то на сьогодні вже більше 662 тис.вимушених переселенців звернулися в органи ПФУ для переведення пенсій за новим місцем проживання.

Переведення пенсійних справ та виплата пенсій за заявами жителів Донецької та Луганської областей на території інших регіонів України або на території зазначених областей, підконтрольній українській владі, забезпечується органами Пенсійного фонду України у спрощеному порядку.

Для вирішення питання отримання пенсійних виплат жителі                      районів АТО мають особисто звернутися до органів Пенсійного фонду України за новим місцем перебування із заявою, паспортом чи іншим документом, який посвідчує особу. Інші документи надаються за наявності. Також подається заява про запит пенсійної справи й довідка про взяття на облік як тимчасово переміщеної особи, яку видає управління соцзахисту населення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.

Особи, яких уже взято на облік в управлінні Пенсійного фонду за новим місцем проживання, до 31 грудня цього року мають отримати в органі соцзахисту довідку відповідно до постанови КМУ № 509. У такому разі пенсійні виплати їм здійснюватимуть без перерв і в наступні місяці.