Щодо забезпечення права особи, яка тримається в умовах несвободи, на повторний огляд з метою встановлення групи інвалідності

20/03/2014 10:58

З грудня 2013 року здійснюється провадження Уповноваженого з прав людини за зверненням Дмитра К., який наразі тримається в Чернігівському СІЗО, щодо забезпечення його права на встановлення групи інвалідності. Заявник, якому у травні 2013 року не було встановлено групу інвалідності, не згоден з таким рішенням МСЕК і просить сприяти в проходженні повторного огляду для отримання направлення на огляд МСЕК.

У ході провадження представником Уповноваженого з прав людини тричі направлялись запити до керівництва Державної пенітенціарної служби України, в яких наголошувалось, що законодавством не передбачено жодних часових обмежень проходження особою огляду МСЕК з метою встановлення інвалідності. Відповідно, в разі надходження від особи, яка перебуває під контролем держави, заяви про забезпечення проходження огляду МСЕК з метою встановлення інвалідності, така можливість має бути їй забезпечена безумовно.

Необхідність направлення такої кількості запитів зумовлювалась наступним.

З першої відповіді, наданої керівництвом Чернігівського СІЗО, вбачалось, що, не зважаючи на клопотання заявника, його огляд було заплановано лише після набуття вироком, постановленим у справі за його обвинуваченням, законної сили, коли він буде переведений до колонії для відбування покарання.

У відповідь на другий запит листом від 14 січня 2014 року повідомлено, що заявнику буде надано право на встановлення групи інвалідності після оформлення всієї відповідної документації. У телефонному режимі з працівниками колонії було погоджено, що про оформлення таких документів Уповноваженого з прав людини буде поінформовано додатково.

Однак, станом на 14 лютого 2014 року (тобто через місяць після надання останньої відповіді) медичні документи заявнику оформлені не були. У зв’язку з цим направлено третього листа.

Листом від 4 березня 2014 року керівництво Державної пенітенціарної служби України повідомило, що наразі за фактом неналежного ставлення до своїх службових обов’язків щодо начальника медичної частини Чернігівського СІЗО проводиться службова перевірка. А заявника 5 березня 2014 року оглянуто лікарсько-консультативною комісією Чернігівської міської лікарні № 1. Наразі очікується інформація про подальші заходи, а саме – огляд Дмитра К. відповідною МСЕК.