Логотип


Логотип у вигляді долоні має назву “Вільний, як людина” (Free as a man). Він відображає головну ідею Загальної декларації прав людини Організації Об’єднаних Націй: права людини є основою для створення майбутнього світу, в якому панують свобода, справедливість і загальний мир. Прийнятий за ініціативою міжнародної громадськості як універсальний символ з метою привернути увагу до порушень прав людини.

Логотип є легко впізнаваним, він, оминаючи мовні кордони, миттєво і без слів допомагає людям ідентифікувати себе з правами людини. Його автор – Предраг Стакіч, 32-річний серб, який переміг у міжнародному конкурсі зі створення логотипу прав людини, де було представлено понад 15  375 проектів із 190 країн. “Ділитися з іншими – суть міжлюдських взаємин, кожна людина повинна мати можливість вільно розвивати свою особистість”, – заявив П. Стакіч під час церемонії нагородження.

Он-лайн голосуванням з надісланих проектів була обрана краща сотня, з якої міжнародним журі, до складу якого увійшли відомі громадські і політичні діячі, з-поміж яких – Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей, п’ять лауреатів Нобелівської премії миру – Аун Сан Су Чжі, Ширін Ебаді, Мухам-мад Юнус, Михайло Горбачов і Джиммі Картер, режисер Роланд Еммеріх, засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз, співак Хуанес, багато відомих правозахисників, а також світові експерти з дизайну, було відібрано десять фіналістів. А потім ще упродовж трьох тижнів кожен охочий міг віддати свій голос за вподобаний проект на сайті http://www.humanrightslogo.net.

Офіційне завершення конкурсу відбулося 23 вересня 2011 р. у Нью-Йорку, під час сесії Генеральної Асамблеї ООН.Скачати 

Скачати  СкачатиСкачати