ЯКЩО ПОРУШЕНО – ЗВЕРТАЙТЕСЯ

Шановні громадяни!

Якщо Ваше виборче право порушено – звертайтеся до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за номером телефону гарячої лінії Уповноваженого:                 0 800 50 17 20

Прийом дзвінків здійснюється щоденно (за винятком святкових і вихідних днів) із понеділка по четвер – з 09:00 до 18:00, у п’ятницю – з 09:00 до 16:45, обідня перерва – з 13:00 до 13:45.


Увага!

21 квітня 2019 року, у день другого туру виборів Президента України, Уповноважений ВР України прийматиме звернення громадян про порушення їх виборчих прав з 7:00 год. до 22:00 год.

 

Додаткові телефони для інформування про порушення:

 

Постановою Центральної виборчої комісії від 7 квітня 2019 року № 759 «Про проведення повторного голосування з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року» призначено повторне голосування на неділю, 21 квітня 2019 року.

Для реалізації права голосу на виборах Президента України в другому турі, шляхом зміни місця голосування, необхідно:

1. До 15 квітня прийти до відділу ведення Державного реєстру виборців, де зареєстрований виборець, або де перебуватиме в день голосування.

2. Мати з собою паспорт та документи

Внутрішньо переміщеним особам необхідно мати лише паспорт. Інші виборці мають надати документи, які підтверджують  необхідність зміни місця голосування.

3. Написати заяву, де вказати бажану дільницю для голосування та причину зміни місця голосування

Бланк заяви можна завантажити на сайті ДРВ, або взяти роздрукований у відділі Держреєстру виборців. У заяві необхідно вказати адресу фактичного місця проживання, або номер дільниці, на якій плануєте голосувати.

Також необхідно зазначити причину зміни місця голосування.

Для внутрішньо переміщених осіб це може бути формулювання -  «зміна місця голосування відбувається через те, що виборча адреса перебуває на тимчасово непідконтрольній українській владі території».

Інші громадяни мають зазначити власну мотивацію для зміни місця голосування та підтвердити її документами.

4. Отримати посвідчення про зміну місця голосування, який видає орган ведення ДРВ, де буде вказана дата виборів (21 квітня 2019 року), а також номер виборчої дільниці для голосування.

5. 21 квітня з 8:00 до 20:00 прийти на нову дільницю та проголосувати