Лях Дмитро Олексійович

23/07/2015 16:39

Лях Дмитро Олексійович народився 25 вересня 1964 року в місті Гомелі (Білорусь).
 
Має вищу освіту, закінчив у 1991 році Київську вищу школу МВС СРСР, де отримав спеціальність та кваліфікацію юриста-правознавця, у 1993 році − Міжнародний інститут ринкових відносин та підприємництва, економіста-менеджера персоналу.
 

Трудову діяльність розпочав після закінчення Донецького електрометалургійного технікуму та демобілізації з військової служби у 1986 році старшим техніком лабораторії агломерації Донецького НДІ чорної металургії Мінчормету СРСР.

Після отримання вищої освіти працював на державній службі:

З 1992 по 1996 рр. − в системі Державної служби зайнятості Мінпраці України, де пройшов шлях від юрисконсульта – інспектора по контролю за додержанням законодавства до начальника відділу створення додаткових робочих місць Державного центру зайнятості Мінпраці України;

З 1996 по 1997 рр. − начальником відділу аналітично-правового та організаційного забезпечення державного контролю – заступником Головного державного інспектора праці України Головної державної інспекції праці Мінпраці, брав безпосередню участь у створенні системи державної інспекції праці;

З 1998 по 2003 рр. − головним експертом відділу великих та проблемних кредитів Правління ВАТ «Ощадбанк України», а також у сфері приватного підприємництва;

З 2003 по 2005 рр. – обіймав посаду заступника Головного державного інспектора праці України – заступника директора Держнаглядпраці України, а з 2005 по 2008 рр. – першого заступника директора Держнаглядпраці – заступника Головного державного інспектора праці України. Одночасно у 2006, 2007 роках був заступником Голови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від урядової сторони;

З 2008 по 2012 рр. − на посаді начальника відділу з питань державних фондів соціального спрямування Рахункової палати України. За період роботи підготовлено 16 звітів Рахункової палати про контрольно-аналітичні заходи з питань ефективності формування та використання коштів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, коштів державного бюджету за бюджетними програмами соціального спрямування. За матеріалами п’яти звітів видано Бюлетені Рахункової палати для Верховної Ради України, а матеріали аудиту ефективності реалізації державної політики у сфері професійної реабілітації осіб з обмеженими можливостями увійшли до Звіту спільного аудиту вищих міжнародних контрольних органів EUROSAI та отримали високу оцінку міжнародних експертів у 2011 році.

З 19 червня 2012 року почав працювати в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на посаді заступника керівника Департаменту – начальника управління з питань дотримання економічних прав Департаменту з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав.

З квітня 2015 року Лях Дмитро Олексійович працює на посаді Представника Уповноваженого з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав.

 

За період роботи на державній службі відзначений подяками та грамотами Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Мінсоцполітики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Держнаглядпраці. Нагороджений орденом «За трудові досягнення» ІV ступеня за номінацією Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна».

 

Має 3 ранг державного службовця.