Діяльність Секретаріату

Четвер, 17 Серпня, 11:48, 2017 р.

Персонал Криворізького психоневрологічного інтернату не вбачає у підопічних закладу людей, які можуть мати свої права та інтереси

Так визначили причини грубих порушень в інтернаті члени моніторингової групи у складі представника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини Олени Темченко, працівника регіонального представництва Уповноваженого у Дніпропетровській області Оксани Крупій та громадських моніторів Ірини Лось, Олександра Лося та Тетяни Половинцевої, які відвідали зазначений інтернат.

Четвер, 17 Серпня, 10:12, 2017 р.

Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право працівника виправної колонії на належне розслідування нещасного випадку

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулась громадянка К., працівник Чорноморської виправної колонії Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України (№ 74), щодо сприяння належному розслідуванню нещасного випадку, що стався під час виконання нею службових обов’язків.

Вівторок, 15 Серпня, 10:20, 2017 р.

Літній ФРІ-табір про права людини для молоді на Закарпатті

Протягом тижня, з 9 по 14 серпня, на Закарпатті у студентському санаторії-профілакторії Ужгородського національного університету «Скалка» проходив освітній правозахисний літній табір «A.L.L. RightS», у якому взяла участь активна молодь з усіх куточків України.

Понеділок, 14 Серпня, 14:20, 2017 р.

Порушення права на безпеку життя пацієнтів Нікопольської психіатричної лікарні виявлено під час моніторингового візиту НПМ

Пацієнти з психічними розладами лікуються у відділенні за масивними вхідними металевими дверима, а ключ знаходиться у персоналу. Всі вікна відділення, розташованого на другому поверсі старої будівлі, обладнані нерозпашними металевими ґратами, що є грубим порушенням, оскільки у випадку пожежі або іншої надзвичайної ситуації хворих людей не зможуть евакуювати.

П'ятниця, 11 Серпня, 14:28, 2017 р.

Посадову особу Міноборони визнано винною у порушенні законодавства про звернення громадян

23 червня 2017 року працівником Управління з питань дотримання права на звернення Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було складено адміністративний протокол щодо головного спеціаліста відділу контролю за станом соціальних виплат військовослужбовцям 27 управління Міністерства оборони України. У протоколі йдеться про порушення посадовою особою вимог ч. 7 ст. 212-3 КУпАП, а саме, несвоєчасне надання відповіді на звернення з порушенням терміну, встановленого Законом України «Про звернення громадян».

П'ятниця, 11 Серпня, 11:04, 2017 р.

Відбувся моніторинг стану дотримання прав засуджених до обмеження волі у ДУ «Хролівський виправний центр»

На день проведення візиту в державній установі «Хролівський виправний центр (№ 140)» (Харківська область) трималось 105 осіб.