Звернення з нагоди Міжнародного дня прав людини

10/12/2014 15:21

Шановні співвітчизники, колеги!

2014 рік, що завершується, – один із найскладніших і найдраматичніших в історії нашої держави.

Ми ніколи не повинні забувати Героїв «Небесної Сотні», які ціною власного життя змінили хід історії та захистили демократію, права і свободи людини, незалежність і суверенітет нашої держави. Як не повинні залишити без належної уваги неупереджений хід розслідування злочинів, скоєних під час Майдану, та винесення справедливих вироків винним у цій трагедії, адже безкарність провокує та породжує нові злочини.

Незаконна окупація Російською Федерацією АР Крим, воєнне вторгнення на Сході України не могли також не позначитися на ситуації з дотриманням прав людини.

Права людини і війна – поняття несумісні, адже війна сама по собі – це жорстоке насильство і найбрутальніше порушення основоположних прав людини.

Останні події в країні створили для нас безліч нових викликів у сфері захисту прав і свобод людини. Однак я твердо переконана в тому, що спільно, єдиною громадою ми зможемо подолати усі перешкоди на шляху розбудови вільної, соборної, демократичної Української держави, де свобода, законність і правопорядок будуть найвищими цінностями.

Відзначаючи чергову річницю прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Загальної Декларації прав людини, хочу подякувати представникам інститутів громадянського суспільства, правозахисникам, активістам, волонтерам, усім небайдужим громадянам, працівникам Офісу Омбудсмана за невтомну працю на благо збереження і утвердження суверенітету та обороноздатності України , верховенства права у нашій державі.

Валерія Лутковська