Звернення Уповноваженого з нагоди міжнародного Дня прав людини

10/12/2015 14:17

 


Шановні співвітчизники, колеги!

 
2015 рік, що минає, приніс Українській державі, суспільству, нашим громадянам нові виклики у сфері дотримання прав людини, пов’язані з незаконною окупацією Російською Федерацією АР Крим та воєнними діями на Сході України.

Передусім, необхідно приділяти першорядну увагу розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб, що можливо лише за умови якнайшвидшого прийняття довгострокових державних програм підтримки і допомоги переселенцям з урахуванням міжнародного досвіду.

Результати моніторингових візитів до військових частин, розташованих безпосередньо на першій лінії оборони в зоні АТО, та звернення до Уповноваженого свідчать про численні порушення прав військовослужбовців.

Це незадовільний стан їх медичного забезпечення, незабезпечення військовослужбовців продовольством, питною водою, належним зимовим одягом. Крім того, бійці в зоні АТО скаржаться на бюрократичну тяганину та недосконалість чинного порядку встановлення статусу учасника бойових дій, який затягується на місяці.

Серйозною проблемою залишається забезпечення прав дітей, які залишилися на непідконтрольних Уряду України територіях, або на територіях, наближених до зони бойових дій. Йдеться про їхнє право на життя, охорону здоров’я, здобуття освіти.

Це лише не повний перелік нагальних пріоритетних завдань, які поставили перед нами сьогоднішні реалії.

Однак я твердо переконана в тому, що спільно, єдиною громадою ми зможемо подолати всі перешкоди на шляху розбудови вільної, соборної, демократичної Української держави, де свобода, законність і правопорядок будуть найвищими цінностями.

Відзначаючи чергову річницю прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Загальної Декларації прав людини, хочу подякувати представникам організацій громадянського суспільства, правозахисникам, активістам, волонтерам, усім небайдужим громадянам, працівникам Офісу Омбудсмана за невтомну працю на благо збереження й утвердження суверенітету України та верховенства права у нашій державі.

 

Валерія Лутковська