Жоден прояв насильства не повинен залишатися поза увагою, - Людмила Денісова

02/10/2018 11:23

Щороку 2 жовтня у всьому цивілізованому світі відзначається Міжнародний день ненасильства, установлений Генеральною Асамблеєю ООН 27 червня 2007 року (резолюція ООН № A/RES/61/271).

Світовою громадськістю насильство визнано однією з найбільш розповсюджених у світі форм порушення прав людини. Без подолання цього соціально-небезпечного явища неможливо створити умови для самореалізації людини, розвитку демократії, реалізації принципів рівних прав, свобод і можливостей кожного громадянина.

Слід зауважити, що найбільш поширеними проявами у цій сфері є насильство в сім’ї та в умовах конфлікту. Останнім часом серед школярів набирає популярності дуже жорстокий вид насилля – булінґ. Уповноважений неодноразово звертала увагу державних органів на необхідності здійснювати просвітницьку діяльність, правоохоронних органів – на забезпечення належного розслідування правопорушень.

За оцінками ООН, в Україні 22% жінок віком від 15 до 49 років принаймні раз у житті зазнавали фізичного або сексуального насильства.

Менше ніж 30% жінок-потерпілих в Україні звертаються до відповідних органів із повідомленнями про насильство, якого вони зазнали.

У багатьох випадках як жінки, так і чоловіки, особливо у сільській місцевості, не обізнані з політикою держави щодо неприпустимості вчинення насильства у сім’ї. Потерпілі практично не знають своїх прав, в свою чергу кривдники в повній мірі не усвідомлюють протиправність своїх дій.

Недостатньою є поширення інформації про надання допомоги потерпілим від насильства.

На переконання Уповноваженого, однією із нагальних проблем, що потребує вирішення, є питання доступу до отримання допомоги жінками, які постраждали від насильства.

«Закликаємо усіх громадян України у своєму житті притримуватися принципів толерантного ставлення, терпимості та поваги», - зазначила Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, фактам проявів насилля повинна надаватися не лише правова оцінка, але й публічна.

«Звертаємося до усіх жертв насилля не мовчати. Повідомляйте про такі факти компетентні правоохоронні органи, а також центри надання психологічної допомоги. Ми повинні протистояти будь-якому злу і насиллю», - наголосила Омбудсман.