Здійснено моніторинговий візит до Лук’янівського СІЗО

20/05/2014 11:30

19 травня 2014 року відбувся моніторинговий візит Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської спільно з помічником Генерального секретаря ООН з прав людини Іваном Шимоновичем та головою Спостережної місії ООН в Україні Арменом Арутюняном до Лук’янівського слідчого ізолятора.

Відвідання слідчого ізолятора стало однією зі складових візиту помічника Генерального секретаря ООН до України, у ході якого він побував також у Донецькій та Луганській областях.

Під час перебування у Лук’янівському СІЗО Валерія Лутковська, Іван Шимонович та Армен Арутюнян поспілкувалися із взятими під варту особами та ознайомилися з умовами їх тримання. Від кількох осіб, які тримаються під вартою, надійшли скарги на надзвичайно тривалий розгляд їхніх справ у судах. Так, зокрема, в однієї з засуджених осіб цей термін вже перевищив шість років.

За отриманими скаргами Уповноваженим було розпочато провадження.

На завершення візиту Іван Шимонович подякував Валерії Лутковській за конструктивну співпрацю та сприяння у здійсненні моніторингового візиту до Лук’янівського СІЗО.