Здійснено моніторинг проведення пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в м. Полтава

25/11/2019 17:15

Моніторинговою групою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у складі директора Департаменту моніторингу соціальних прав Світлани Глущенко та головного спеціаліста відділу права на охорону здоров’я Уляни Ткаленко 21 та 22 листопада 2019 року здійснено моніторинг особливостей проведення пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в Полтавській області та доступності медичної допомоги для населення.

Моніторинговим візитом охоплені Департамент охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації, Управління охорони здоров’я Полтавської міської ради та два заклади охорони здоров’я м. Полтави, які беруть участь в пілотному проекті

Зазначений проект має на меті відпрацювання нового механізму фінансування медичного обслуговування населення закладами охорони здоров’я, які уклали договори з Національною службою здоров’я України про надання таких послуг, за кількістю пролікованих випадків.

За результатами моніторингу з’ясовано, що при цьому рівень середньомісячної заробітної плати медичних працівників з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, котрі беруть участь в пілотному проекті, не зріс і складає близько 6 тисяч гривень.

Варто також зазначити, що оскільки фінансування проекту здійснюється в межах бюджетних асигнувань, визначених в кошторисі на рівні медичної субвенції, коштів державного бюджету не вистачає не лише для виплат заробітної плати, а й для забезпечення пацієнтів ліками та витратними матеріалами і для закупівлі медичного обладнання.

Співфінансування закладів охорони здоров’я Полтавської області за рахунок коштів місцевого бюджету складає біля 30%, а в місті Полтаві – більше 40%, що дозволяє забезпечити жителів області належною і доступною медичною допомогою.

Питання доступності медичної допомоги населенню систематично контролюється Департаментом охорони здоров’я та Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської обласної державної адміністрації, зокрема, шляхом проведення інвентаризації по визначенню доступності територій, будівель і приміщень закладів охорони здоров’я з урахуванням потреб осіб з інвалідністю.

Так, в лікарнях Полтави наявні автостоянки для осіб з інвалідністю, пандуси, встановлено дзвінки виклику персоналу, нанесено візуальні орієнтири, тактильні таблички з інформацією, зазначеною шрифтом Брайля, забезпечено відповідну висоту порогів, ширину дверей тощо. Особлива увага приділена наявності в міських стаціонарах пристосованих санітарних кімнат.

Для гінекологічних відділень 5-ї міської клінічної лікарні та міського клінічного пологового будинку придбано 2 крісла-трансформери для обслуговування жінок з особливими потребами.

За результатами аудиту доступності по кожному медичному закладу заповнені анкети та приймаються рішення щодо подальшої роботи по забезпеченню безбар’єрності закладів охорони здоров’я.