Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

23/09/2015 15:13

Шановні колеги адвокати!

 

Як ви знаєте, наприкінці вересня поточного року за сприяння проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» відбудеться форум Національної асоціації адвокатів України «Захист прав людини у кримінальному провадженні: доказування та докази».

Обрана організаторами тема цього заходу, без сумніву, є дуже актуальною і посідає наразі чільне місце в діяльності Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У Секретаріаті Уповноваженого було здійснено цілу низку спільних з громадськістю спеціальних проваджень щодо дотримання прав людини в кримінальному процесі в кількох регіонах України, результати яких відображені у Щорічній доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини в Україні та в рекомендаціях, надісланих Генеральній прокуратурі України.

Крім того, спільно з Радою Європи, Посольством США в Україні та ПРООН ми проводили протягом року моніторинг імплементації Кримінального процесуального кодексу України судами міста Києва, результати якого стали основою для підготовки спеціальної доповіді, що буде надіслана Парламенту України найближчим часом.

На жаль, змушена утриматися від участі у цьому форумі у зв’язку з випадком покарання адвоката за публічне висловлення своєї критичної позиції щодо сучасних тенденцій та викликів в адвокатській спільноті.

Користуючись нагодою, бажаю учасникам та гостям форуму плідної та ефективної роботи і сподіваюся на подальшу співпрацю в сфері захисту прав людини у кримінальному процесі.

Валерія Лутковська