Захист прав мігрантів та сприяння їхній інтеграції

12/11/2015 15:15

Така тема дводенного міжнародного семінару, що розпочав свою роботу сьогодні, 12 листопада 2015 року, у Києві. Семінар організовано Європейською комісією спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини в рамках Інструменту технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX).

Метою семінару є ознайомлення з передовим досвідом різних державних установ Португальської Республіки у сфері міграції та інтеграції мігрантів з метою сприяння запровадженню ефективних методів у цій сфері в Україні та надання конкретної допомоги у розробці Стратегії державної міграційної політики України на період до 2025 року.

Відкриваючи семінар, у якому беруть участь представники українських та португальських національних інституцій, а також міжнародних організацій, що опікуються проблемами мігрантів, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська наголосила на актуальності обговорюваної теми та необхідності врахування португальського досвіду, а також міжнародних стандартів при виробленні ефективних інструментів у сфері міграції та захисту прав шукачів притулку.

Характеризуючи 20-річний португальський досвід захисту та належних умов прийому громадян під час міграції, перша хвиля якої розпочалася в кінці 90-х років минулого століття до Португалії зі Східної Європи, координатор Стратегічного плану з питань міграції Верховного комісаріату Португалії з питань міграції Ана Крістіна Касас виокремила пріоритети в облаштуванні шукачів притулку в своїй країні, а саме: надання житла, створення для них мережі соціальних контактів та організація і проведення мовних курсів.

Учасники семінару обговорюють також питання ефективної інтеграції іммігрантів у суспільство приймаючої країни – законодавчі та інституційні основи, механізми реалізації та можливі виклики.