Завдяки реагуванню Уповноваженого хлопчику з Прикарпаття провели життєво необхідну операцію

24/06/2019 17:18

Порушення права на охорону здоров’я та медичну допомогу дитини з інвалідністю працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини виявили під час чергового моніторингового візиту до школи-інтернату, який здійснювався в рамках реалізації національного превентивного механізму.

Так, хлопчику ще у квітні 2011 року, за результатами обстеження в НДСЛ «ОХМАТДИТ», рекомендовано невідкладне оперативне лікування, однак операція у зв’язку із соціальними обставинами не проводилась. Під час візиту монітори поспілкувалися з хлопчиком, він скаржився на біль у серці і постійно мав при собі пігулки.

Зважаючи на те, що дитина з неповної багатодітної та малозабезпеченої сім'ї, що перебуває у складних життєвих обставинах, керівництвом школи-інтернату направлялися листи райдержадміністрації, а також селищній раді ОТГ за місцем проживання сім'ї щодо сприяння в проведенні оперативного лікування дитини. Проте, питання усі ці роки залишалось поза увагою районних соціальних служб, а в ОТГ такі служби не створені і повноваження в сфері захисту прав дітей, відповідно, не здійснюються.

Операція дитині була проведена у лікарні м. Києва безкоштовно наприкінці травня цього року. Хлопчик почувається добре, активний і веселий. Під час канікул з братами і сестрами проживає вдома.

В цьому особисто пересвідчилась Представник Уповноваженого в західних областях Світлана Семчишин, яка днями відвідала сім'ю хлопчика. Водночас їй стало відомо, що хлопчик з родиною мешкають в незадовільних і непридатних для життя умовах, передбачені законодавством соціальні гарантії для багатодітної сім'ї не надаються, а тому ця сім'я потребує соціального супроводу, соціальної підтримки та правової допомоги.

Відповідні листи реагування повторно будуть направлені Івано-Франківській облдержадміністрації та ОТГ, а дане питання й надалі перебуватиме на контролі Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Ця ситуація є тим негативним прикладом, коли в результаті невиконання передбачених законом повноважень місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування та неналежного виконання обов’язків батьками, виникли обставини, що могли призвести до тяжких наслідків для життя та здоров’я дитини.

Саме тому моніторинг дотримання прав сімей з дітьми в умовах проведення реформ є одним з пріоритетних напрямів діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у 2019 році.