Регіональний представник Уповноваженого в Черкаській області роз’яснив затриманим виборчі права

19/07/2019 15:36

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Валерій Єфіменко провів інформаційно-роз’яснювальну зустріч з виборцями в Черкаському СІЗО.

Затриманим та засудженим роз’яснено як скористатись своїм виборчим правом у місцях позбавлення волі та повідомлено про механізм дій у разі порушення права на голосування.

Представник Уповноваженого нагадав, що кожний виборець голосує на виборах особисто. У випадку, якщо особа фізично не в змозі проголосувати, вона може звернутись за допомогою до іншого виборця. Членам виборчої комісії чи представникам адміністрації установи заборонено надавати таку допомогу. Надано інформацію про те, куди та як затримані/засуджені можуть звертатися за наявності порушень їхніх виборчих прав.

Персоналу установи також роз’яснено практичні особливості реалізації виборчого права осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі. Під час спілкування наголошено на особливостях порушень законодавства, які можуть мати місце на спецдільниці  у день голосування на позачергових парламентських виборах. Валерій Єфіменко нагадав про відповідальність за перешкоджання затриманим/засудженим у волевиявленні під час виборчого процесу.