Запорізька обласна рада підвищує рівень прозорості своєї діяльності

21/02/2018 14:19

20-21 лютого 2018 року в Запорізькій області відбувся дводенний тренінг «Виконання розпорядниками вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», що проводиться Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, Міністерства закордонних справ Данії та Запорізької обласної ради.

За словами керівника Управління з питань дотримання права на інформацію Секретаріату Уповноваженого Вікторії Конончук, це перший із десяти запланованих тренінгів, що пройдуть по всій Україні.

«Мета тренінгу – підвищити рівень забезпечення права на доступ до публічної інформації в області. Розпорядники публічної інформації Запорізької області виявляють інтерес до теми дотримання Закону України «Про доступ до публічної інформації», звертаючись до офіційних установ із проханнями навчити їх бути максимально прозорими і корисними для громади. Це можна лише вітати, адже практика доводить, що чітке дотримання Закону «Про доступ до публічної інформації», який був прийнятий 2011 року і сьогодні входить до 10-ти найкращих у світі, допомагає створювати гармонійні відносини з громадянами», – зазначила Вікторія Ковальчук.

Керівник виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко наголосив, що Запорізькою обласною радою повністю відкрито доступ громади до засідань колегіальних органів, засідань робочих груп, тимчасових комісії, до пленарних засідань, ведеться онлайн-трансляція сесійних засідань обласної ради, що робить прийняття рішень депутатським корпусом більш прозорим.

Володимир Подорожко висловив вдячність Офісу Уповноваженого з прав людини, Центру демократії та верховенства права, громадським організаціям за те, що передають свої експертні знання розпорядникам інформації щодо застосовування норм Закону «Про доступ до публічної інформації».