За результатами моніторингового візиту до Київського центру соціально-психологічної реабілітації дітей відкрито два кримінальних провадження

26/03/2020 13:20

6 лютого 2020 року відбувся моніторинговий візит працівників Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом з представниками громадськості до Київського центру соціально-психологічної реабілітації дітей № 1.

У зв’язку із виявленням порушень прав дітей під час цього візиту Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини було скеровано акт реагування до Державного бюро розслідувань для перевірки фактів можливих кримінальних правопорушень.

За результатами розгляду акту реагування Уповноваженого Державним бюро розслідувань у місті Києва відкрито кримінальне провадження за фактом порушення прав дітей працівниками сектору ювенальної превенції Деснянського УП ГУ НП у м. Києві.

Крім того, відкрите кримінальне провадження за фактом зникнення з центру неповнолітньої дівчини. Наразі, вживаються необхідні слідчі та розшукові дії для встановлення місцезнаходження неповнолітньої дитини.

Органи прокуратури міста Києва здійснюють процесуальне керівництво у відповідних кримінальних провадженнях.

Питання дотримання прав дітей в Київському центрі соціально-психологічної реабілітації № 1 перебуває на постійному контролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.